Neděle 14.07.2024

15:08

Neděle 14.07.2024

15:08

reklama

Maťo Homola dvakrát bodoval v evropském mistrovství TCR ve Spielbergu

Šampionát TCR-Europe nastoupil po štacích na Hungaroringu, Hockenheimu a Spa v Rakousku na Red Bull Ringu. Blýskl se při tom zdravým polem 29 vozů, mezi nimiž byli vedle bývalých formulových es jako Gianniho Morbidelliho, Toma Coronela, Nelsona Panciaticiho nebo Luca Filippiho i dva jezdci ze Slovenska: Maťo Homola a Martin Ryba.

Kvalifikaci pro první závod vyhrál Ital Luca Filippi před Britem  Joshem Filesem a Francouzem Panciaticim. Maťo Homola uzavíral top10. V závodě si jezdci naostro příliš nezajezdili. Files se výborným startem usadil před Filippim na špičce a četné neutralizace připravily Itala o vážnou možnost k útoku. Třetí dojel Brit Daniel Lloyd ze slovenské stáje Martina Ryby jménem Brutal Fish Racing Team, přičemž se  sám Ryba vážnou nehodou postaral o jednu ze zmíněných neutralizací. Maťo Homola dojel dobrý devátý.

Do druhého závodu se Homola kvalifikoval jako 12 a dojel výborný šestý, jen tři desetinky za bývalým pilotem F1 Giannim Morbidellim.  V celkovém hodnocení je slovenský jezdec na dobré čtvrté pozici. Také Martin Ryba tentokrát viděl jako 19. šachovnicový praporek. Závod vyhrál mladičký Němec Luca Engstler na M1RA-Hyundaii před sobotním vítězem Filesem na stejném voze týmu Target.

Celkový stav šampionátu

  1. Josh Files               194 b.
  2. Luca Engstler        158 b.
  3. Julien Briche        154 b. 
  4. Maťo Homola       141 b.
  5. Gilles Magnus       134 b.

Text a Foto: Klecar-Media


reklama

reklama
reklama