Pondělí 15.07.2024

10:54

Pondělí 15.07.2024

10:54

reklama

Bravo, Petře! Ptáček se v Barceloně dostal na druhé místo

Vycházející hvězda českého motorsportu Petr Ptáček junior má za sebou skvělý víkend v rámci dalšího dílu šampionátu Formule Renault Eurocup. Na Circuit de Barcelona-Catalunya si ve druhém závodě dojel pro skvělé druhé místo, což je jeho nejlepší výsledek v seriálu.

Šestnáctiletý mladíček ukázal během celého víkendu parádní formu. Kvalifikace mu vyšla a v obou závodech bojoval o pódiová umístění. „Byl to z mé strany opravdu silný víkend. Kvalitní tempo se podařilo po celou dobu udržet, jsem spokojený,“ usmíval se Ptáček junior. Spolu s Nürburgringem tak Petr v Barceloně zaznamenal své nejlepší výsledky probíhající sezóny.

Kvalifikaci na sobotní závod zajel velmi solidně, ze čtvrtého místa se okamžitě zapojil do bojů o stupně vítězů. Bohužel kvůli poměrně přísné penalizaci klesl na šestou pozici. „Byl jsem zklamaný. Kontakt byl velmi malý, ale komisaři to takto vyhodnotili, tak se s tím musím smířit,“ konstatoval český jezdec. Šesté místo pro něj přesto bylo dobré a příslibem do dalšího boje. V neděli už totiž dokázal svoji formu prodat naplno. Kvalifikaci ještě vylepšil na třetí místo ze startovního roštu. Hned po startu si ještě o příčku polepšil a fantastické druhé místo udržel až do cíle. „Je skvělé zakončit víkend tímto způsobem,“ pochvaloval si Petr, který tak ve Španělsku dosáhl na svůj nejlepší výsledek v šampionátu, poprvé vyhrál mezi nováčky a celkově se v průběžném pořadí posunul na osmou příčku.

Přesto Petr body příliš neřeší. „Moji prioritou není bojovat o titul. Zkrátka proto, že už to není možné vzhledem k bodům, které jsou do konce šampionátu k dispozici. Nyní se chci soustředit na sebe a na vývoj auta ve dvou podnicích, které nás ještě čekají.“ Formu bude moci potvrdit 5. – 6. října na Hockenheimu, kde se jede další díl Formula Renault Eurocup. Tedy na okruhu, kde před sezónou nikdo netestoval. „Pro mě je to dobré. Na tratích, se kterými nikdo nemá zkušenosti, většinou mohu konkurovat nejlepším,“ uzavřel Ptáček junior.


reklama

reklama
reklama