Pondělí 17.06.2024

22:51

Pondělí 17.06.2024

22:51

reklama

Mořské magnesium: klíč k tělesnému i duševnímu zdraví

Každý den je náš organismus vystavován znečištění, stresu a dalším negativním vlivům, které mají za důsledek naši duševní nepohodu, předčasné stárnutí a civilizační nemoci.

Základním principem, který tyto procesy ovlivňuje, je nabití iontů, kterými se obklopujeme. Pozitivně nabité ionty (kationty) jsou molekuly, které ztratily elektron, jsou obecně považovány za nezdravé a nachází se v kouři či prachu. Naopak negativně nabité ionty (anionty) jsou plné energie, přispívají ke správnému průběhu procesů v těle a vyskytují se v panenské přírodě. Na nadarmo se jim říká “vzdušné vitamíny”. V horské oblasti kolem vodopádů, kde je jejich koncentrace nejvyšší, jich může být 30 – 100 tisíc na centimetr krychlový, naopak v klimatizovaném autě jich může být na stejný prostor maximálně několik stovek.

Nedostatek aniontů je proto čím dál větším problémem, sedíme celé dny zavření v kancelářích a cítíme se tak nějak unavení a bez života. I proto nás to často táhne do přírody, “nadýchat se čerstvého vzduchu”. Trpí nejen naše duše, ale i tělo.

Hořčík je látka, která spolupůsobením s jinou látkou způsobuje zesílení jeho účinku. V těle je proto důležitý při více než 300 procesech včetně syntézy proteinů, pomáhá správné funkci nervů i svalů, ale zejména je nezbytný pro výrobu energie a transport iontů v organismu. Nedostatek hořčíku v těle je častější u žen.

Suchá pokožka, akné, dermatitida, ale i napjaté svaly a bolestivé klouby může výrazně zlepšit doplňování negativních iontů. Skvělým prostředkem k tomu je přírodní mořské magnesium, chlorid hořečnatý. Oproti syntetickým či jiným běžným druhům magnesia se jedná o přírodní produkt s vysokou koncentrací a výbornou vstřebatelností.

Koncentrát mořského magnesia, který nabízí například Pevonia Botanica, po nanesení pokožku remineralizuje a detoxikuje, snižuje napětí svalů, citlivost, zánět a bolest. Hořčík pomáhá negativním iontům prostoupit do hlubších vrstev kůže a postupně je uvolňovat. Lze jej tak přidávat do běžné péče o pokožku pro zvýšení její účinnosti nebo do koupele, a využít tak nezaměnitelné relaxační účinky.


reklama

reklama
reklama