Pátek 19.07.2024

13:35

Pátek 19.07.2024

13:35

reklama

Česká Miss slaví obrovský úspěch: Vavrušková skončila na Miss Earth třetí!

Dva měsíce poté, co Klára Vavrušková získala titul České Miss Earth a Česko-Slovenské Miss 2019 dokázala, že byla správnou volbou. Na jedné z nejprestižnějších světových soutěží Miss Earth, kde Českou republiku poslední čtyři týdny reprezentovala, skončila na neuvěřitelném třetím místě!

Po výhře v České Miss měla na přípravu měsíc. Dřela na své postavě, pilovala angličtinu, nafotila povinné fotografie a díky produktům od generálního partnera Xiaomi natočila eco-video, které mělo na sociálních sítích velký ohlas. Stihla vše, na co měly jiné dívky několik měsíců a při odjezdu doufala, že se dostane do TOP 10.

„Snad se umístím, alespoň v desítce nejlepších dívek. To je můj cíl. Myslím, že si to Česko zaslouží,“ prohlásila Vavrušková při svém odletu na Filipíny, kde se letošní ročník Miss Earth konal. Během čtyř týdnů, kdy se spolu s dalšími 84 dívkami připravovala na finále, prodělala nemoc a musela si poradit i se ztrátou kufru. Přesto během dílčích soutěží získala titul 3. nejkrásnější tělo v plavkách a umístila se na druhém místě i při volbě nejhezčího národního kostýmu.

Právě úspěchy v těchto menších soutěžích obvykle naznačují, které soutěžící porotu zaujaly, a tak se dalo očekávat, že bude Vavrušková minimálně v TOP 20. „Celý tým sledoval finále online a moc jsme Klárce i Staňce (pozn. Miss Earth Slovenskej republiky 2019 Stanislava Lučková) fandili. Už to, že se Klárka dostala do TOP desítky, byl pro nás obrovský úspěch, ale osobně jsem věřila, že dosáhne i na některou z hlavních příček,“ uvedla obchodní ředitelka Miss Events a. s. Veronika Farářová.

Ta zároveň prozradila, že dívky nebyly na finále samy a jeden ze zástupců České Miss jim fandil přímo na Filipínách: „Pro obě to bylo náročné. Byly pod tlakem a chtěli jsme, aby měly na místě podporu a viděly známou tvář. Navíc, online přenos měl malé zpoždění, a tak jsme měli zprávu o třetím místě o pár vteřin dřív,“ žertovala Farářová.

„Je to neuvěřitelný pocit. Hned se mi vrátily vzpomínky na galavečer České Miss a byla jsem stejně nervózní. Tady jsem si ale přála vyhrát ještě víc, právě proto, abych nezklamala důvěru, kterou do mě všichni vložili,“ reagovala těsně po vítězství Klára Vavrušková, která se stala Miss Earth Water 2019, tedy druhou vicemiss. První vicemiss se stala zástupkyně USA Emanii Davis a vítězkou letošního ročníku je Miss Puerto Rico Nellys Pimentel.


reklama

reklama
reklama