Pondělí 15.07.2024

10:52

Pondělí 15.07.2024

10:52

reklama

Svátek motoristických fanoušků: SPORT 5 vysílá živě vrchol sezóny, Velkou cenu Macaa!

Skvělá zpráva! Čeští diváci budou moci sledovat vrchol formulové sezóny, Velkou cenu Macca. Televizní stanice SPORT 5 po náročných jednáních získala práva na tuto jedinečnou událost. Motorističtí fanoušci si tak přijdou na své, stanice navíc nepatří mezi placené kanály, takže tahle chuťovka se bude servírovat v neděli 17. listopadu před 8:30 ráno zdarma až do vašeho obýváku!

Do bývalé portugalské kolonie se budou upírat zraky celého světa. Macao je dnes něco jako asijské Las Vegas. Grand Prix si zde získala prestiž nejen mezi odbornou veřejností, ale hlavně velkou oblibu mezi fanoušky. A vy můžete být u toho díky stanici SPORT 5, která získala práva tuto událost nabízet v přímém přenosu. Všechno vypukne 17. listopadu v 8:25 ráno. Pokud náhodou nevíte, kde SPORT 5 v nabídce vašich programů máte, doporučujeme se pečlivě a hlavně včas připravit. Velká cena Macca za to rozhodně stojí i proto, že se jí tradičně účastní velká jména a dějí se tam zajímavé věci. 

Kdo by si nepamatoval na loňskou hrůzostrašnou nehodu Sophie Flörsch, která se proletěla vzduchem a skončila se svým monopostem v boxu fotografů? Videa obletěla celou planetu. Tentokrát se nemusíte spoléhat na sociální sítě či jiné kanály, u všeho totiž můžete být „live“! A aby toho nebylo málo: vůbec poprvé se v Macau představí i česká stáj! Sauber Junior Team by Charouz přitom o vavříny zabojuje ve velmi silné sestavě. „Pro jezdce to bude těžký test, Velká cena Macaa je jedním z nejnáročnějších podniků v kalendáři vůbec. Ale všichni se na to moc těšíme, jezdci ze sebe vydají maximum. Něco mi říká, že bychom mohli uspět. Na městských okruzích se nám daří, důkazem je loňský double z Monaka v rámci Formule 2,“ usmívá se majitel stáje Antonín Charouz. 

Optimismus je na místě. Vždyť člen juniorky Ferrari, Callum Ilott, tu v roce 2017 vybojoval vítězství v kvalifikaci a o rok později dojel celkově třetí. Zdatně mu pak bude sekundovat syn vítěze podniku z roku 1995 Ralfa Schumachera David, jehož strýc Michael si zde také užil svůj velký triumf. Tým pak doplňuje další hvězdné jméno – vnuk dvojnásobného mistra světa F1 Emersona Fittipaldiho Enzo. „Jsme velmi potěšení, že může být partnerem týmu, protože z dlouhodobého hlediska to přináší pozitivní výsledky. Jsme hrdí na to, že se můžeme propojit se jmény jako Schumacher či Fittipaldi,“ pochvaluje si Marek Bolega, marketingový ředitel FAST ČR, která sdružuje mimo jiné Sencor, Yenkee, Lamart, Fieldmann a další.

Zajímavou zkušeností bude Macao i pro značku Xiaomi, která se v Asii těší velké oblibě. „Značka Xiaomi do formulových závodů vstoupila letos a je vidět, že jsme udělali dobře. Rychlost spojená s našimi mobilními telefony, to jde zkrátka k sobě,“ měl jasno Viktor Hajíček, generální ředitel Witty Trade, zastupující značku Xiaomi v Česku. Takže nezapomeňte – 17. listopadu, 8:25 stanice SPORT 5. Přímý přenos Velké ceny Macaa spolukomentuje český talent Roman Staněk, který se letos stal nováčkem roku německé F4 a byl také členem vítězného týmu.

Foto: Sauber Junior Team by Charouz


reklama

reklama
reklama