Pondělí 15.07.2024

10:51

Pondělí 15.07.2024

10:51

reklama

Česká Miss Hodačová odlétá na Miss Universe: Jaké outfity v Atlantě předvede?

Česká Miss 2019 Barbora Hodačová završuje svoje přípravy na Miss Universe, kam odlétá už 28. listopadu. Ačkoliv nejprestižnější světová soutěž krásy letos trvá pouhých 8 dní, počet outfitů, které s sebou Bára musí mít, se příliš nesnížil. Ty nejzásadnější z nich odhalila novinářům u příležitosti vánočního focení pro generálního partnera České Miss společnosti Xiaomi.

Do Atlanty, kde letošní ročník soutěže proběhne, si veze několik plavek od Fashion Islandu. Ty si vybírala sama a víc než na barvy se prý soustředila na střihy: „U plavek je pro mě nejdůležitější, abych se v nich dobře cítila. Fashion Island má hodně sexy kousky a s mou výškou mám u některých plavek problém, že jsou vykrojené až moc. Proto jsme vybírali tak, abych nemusela kontrolovat, zda toho neodhaluji příliš,“ smála se Hodačová.

A podcenit pohodlí se prý nevyplácí ani u finálových šatů, které Báře pro tuto příležitost navrhla Sandra Marková. Ta má s přípravou šatů na světové soutěže bohatou zkušenost: „Jsem moc ráda, že Sandra s ušitím šatů souhlasila. Moc se mi líbily ty, které loni navrhla mé předchůdkyni Lee Šteflíčkové. Letos jsme vsadili na zlatou a ohlasy mého okolí na výsledné šaty jsou skvělé,“ odtajnila Bára.

Nejvíc místa v kufru zabere letošní vítězce České Miss národní kostým od Davida Hanykýře. K vytvoření modelu inspirovalo talentovaného návrháře 30. výročí Sametové revoluce: „Cílem bylo prolnout v kostýmu historii se současností. Je do něj zakomponovaná zlatá lípa coby jeden z národních symbolů. Největší dominantou je však česká vlajka, která tvoří sukni s třímetrovou vlečkou,“ vysvětlil návrhář.

Detaily kostýmu ladil přímo s Hodačovou: „David měl základní návrh už vytvořen a potom jsme spolu vymýšleli zdobení korzetu a doplňky. Společně jsme ho nazvali `30 let svobody,“ doplnila Barbora závěrem.


reklama

reklama
reklama