Pátek 01.03.2024

13:03

Pátek 01.03.2024

13:03

reklama

Nosková má pro strach uděláno, koupala se z krokodýly!

Michaela Nosková má pro strach uděláno. Se svým partnerem nejen v práci Jindřichem Čandou vyrazila totiž na výlet do Indie, který si rozhodla užít plnými doušky. Nejenže bez obav ze žaludečních potíží ochutnávala místní pochutiny, navíc se koupala v moři plném krokodýlů!

Po boku Jindřicha Čandy se Michaela Nosková mění před očima. Dřív byste ji z luxusního resortu dostávali jenom stěží, dneska se vyžívá v adrenalinových zážitcích. Za jedním takovým vyrazila do Indie. “Indie je kombinací všeho, co člověk dokáže obdivovat i všeho, co mozek naprosto nedokáže pochopit. Pro běžného „západního“ turistu je jízda hlavními silnicemi cesta plná obav, kdy do vás někdo narazí, Indové však mají nějakou záhadně propojenou mysl a za celou cestu jsme nepotkali jedinou nehodu,” popsala hvězda chystaného muzikálu We Will Rock You Michaela Nosková, která ale městský ruch velmi záhy vyměnila za přírodu.

“Indie je plná nádherných hor, jezer, vodopádů a velice silné historie. Hinduisticke chrámy jsou otevřené všem a nikdo se na „bělocha“ nekouká s despektem, pokud chce absolvovat místní obřady. Naopak nám měli potřebu pomáhat a vysvětlovat, co a jak udělat. Indové jsou především mimo hlavní město neskutečně usměvavý a milý národ,” říká Nosková, která pro svůj výlet společně se svým partnerem nevybírala zrovna turisty vyhledávané destinace.

“Všude jsme byli tak trochu za exoty, což s sebou přináší mnoho žádosti o selfie od místních obyvatel. Vražedné je cestovat vlakem, pokud člověk trefí špatnou třídu, což se nám povedlo. Bylo vedro, vlak měl tři a půl hodiny zpoždění a byl plný vůní i nevůní,” vzpomíná představitelka Killer Queen z muzikálu We Will Rock You, která se na vlastní kůži přesvědčila, že Indové mají pro strach uděláno.

“Jeden poznatek je skvělý. Když se Indů zeptáte, která nebezpečná zvířata tam žijí, odpoví, že žádné. Když se jich začnete ptát, zda jsou tam hadi, tygři, krokodýli atd., odpoví, že ano. Myslím, že to je zřejmé tím, že jsou s místní faunou natolik sžití, že nepovažuji kobru za nebezpečí, což jsme tam mnohokrát viděli na vlastní oči,” popisuje zpěvačka s tím, že například na Adamanských ostrovech je kvůli nebezpečí útoků krokodýlem po setmění na některých plážích zákaz vstupu.

“Místním, ale ani cizincům to ale nevadí. Mají svůj systém, kterým předchází případnému ohrožením. Alespoň tomu musíte věřit. My jsme měli z těch krokodýlů měli respekt, některé jsme i viděli. Naštěstí jen z uctivé vzdálenosti,” přiznala zpěvačka, která přiznala, že se také v nebezpečné vodě vykoupali.

“Zrovna když jsme byli ve vodě, tak zaznělo hlášení, abychom se přiblížili víc k pláži. Zřejmě proto, že někde poblíž viděli krokodýla. Člověk, když chce zažít kus neuvěřitelného ráje, holt se musí přizpůsobit tomu, že to není jen ráj pro lidi,” dodala Nosková, která jedním dechem dodává, že na Adamanských ostrovech žijí slanovodní krokodýli, kteří běžně dorůstají 6-7 metrů. Někdy i více.

Ačkoliv to může vypadat, že Nosková a její partner v Indii zbytečně riskovali, zpěvačka jedním dechem dodává, že nejdůležitější před podobnou výpravou je příprava. A na první pohled lehce riskovat si mohli dovolit i díky mnohaletým specializovaným výcvikům pro krizové situace v přírodním i městském prostředí Jindřicha Čandy. Zpěvačka upřesnila, že kromě soukromého cestování chtěli hlavně rozšířit místa pro své klienty v agentuře ArtGang, která se specializuje na svatební cesty, svatby v zahraničí, ale i expedice mimo turistické rušné destinace.

“Cestovat jako běžný turista samostatně dnes není bezpečné téměř nikde, obzvláště pokud nemáte místní kontakty a nevíte, které zásady dodržovat,” uzavírá živoucí Killer Queen Michaela Nosková, která má opravdu pro strach uděláno. Tak snad nebude oblíbená zpěvačka na nebezpečné výlety jezdit příliš často. Již 18. dubna 2020 ji totiž v pražské Tipsport Areně čeká premiéra muzikálu We Will Rock You a v prodeji jsou již ale i lístky na představení v Ostravě či v Brně.


reklama

reklama
reklama