Sobota 15.06.2024

11:52

Sobota 15.06.2024

11:52

reklama

Attila Végh představil svůj dokument. Premiéru bude mít v únoru

Mnozí si mysleli, že porážkou Karlose Vémoly to pro Attilu Végha skončilo a bude si moct odpočinout, byl to ale teprve začátek. Slovenský mistr bojových umění totiž v uplynulém roce kromě příprav na zápas století společně s Petrem Větrovským z VDN Promo chystal tajný projekt, který nemá v Česku ani Slovensku obdoby. Natáčeli totiž první dokumentární film o MMA zápasníkovi u nás a nyní představili strhující trailer! 

Málokdo věřil, že Karolose Vemolu porazí a všichni ho posílali do zápasnického důchodu. On ale dokázal, že patří k největším zápasníkům u nás a Vémolu knockoutoval již během prvního kola. A pokud vás zajímá, co tomu předcházelo, máte jedinečnou možnost vidět zákulisí příprav na zápas století. Promotérská společnost VDN Promo v čele s Petrem Větrovským a jeho týmem totiž Attilu po celou dobu příprav natáčeli a na přelomu ledna a února představí unikátní dokument. 

“Jsem nadšený, že budu mít vlastní film. Je to sportovcův sen. Stát se šampionem a mít vlastní film. Za to děkuji Petru Větrovskému,” prozradil Végh, který prozradil, na co se jeho fanoušci mohou těšit. 

“Je tam celý začátek mé kariéry. Jelikož můj otec byl mým největším fanouškem, tak mám z té doby mnoho záběrů. Jsou tam zaznamenaná vítězství, ale i pády,” vysvětlil přemožitel Karlose Vémoly, který přiznal, že byly doby, kdy chtěl jít do zápasnického důchodu. 

“Zabalil bych to, kdybych prohrál svůj první zápas v Oktagonu. Tehdy jsem si na Štvanici řekl, že pokud padnu, tak končím. Vyhrál jsem a zase jsem dostal chuť do zápasů,” popsal Végh. Ten přiznal, že v dokumentu jsou zaznamenané i momenty, které mu nejsou příjemné. 

“Točili jsme asi rok a nejhorší moment byl po prohře. Petr mi zavolal, že to musíme stihnout, dokud mám monokl,” přiznal Attila, který se nyní chce věnovat své rodině. 

“Na odvetu s Karlosem nemyslím. Zatím neříkám ano ani ne. Budu mít dítě a chci se věnovat manželce a své rodině. Nebyl to můj poslední zápas, ale chci mít klid. Zažil jsem peklo a potřebuju oddych, relax a chci vše vrátit své těhotné ženě,” dodal Végh, který přiznal, že se díky natáčení s Větrovským spřátelil. 

Nadšený ze spolupráce je i Větrovský. “Jsme rádi, že jsem se s Attilou domluvili a že se nechal celý rok natáčet, i když to někdy nebylo příjemné. Cítil jsem, že jeho příběh je velmi silný a podle mě by byla velká škoda, kdyby se neodvyprávěl. Navíc jsme rád, že porazil Vémolu, protože ten film je tak atraktivnější, i když bychom ho dotočili, i kdyby prohrál,” přiznal upřímně Větrovský.

Ten si spolupráci s Véghem nemohl vynachválit. “Attila je jedním z nejpříjemnějších zápasníků. Nezažil jsem moment, kdy by nás se štábem vyhnal. Proto jsou v dokumentu zaznamenané slzy, naštvání, láska, agrese. Je to jeden z nejupřímnějších sportovních dokumentů,” přiznal Větrovský.

“Původně jsem chtěli premiéru v prosinci, ale jelikož Attila čeká přírůstek do rodiny, řekli jsme si, že by byla škoda, kdyby to tam nebylo. Na Slovensku je premiéra domluvená na přelom ledna a února a v Česku buď podobně nebo v polovině února,” dodal Větrovský. 


reklama

reklama
reklama