Pondělí 15.07.2024

10:21

Pondělí 15.07.2024

10:21

reklama

První testy F2 pro rok 2020 v Abú Dhabí: Charouzův Delétraz ze všech nejrychlejší!

Tím nejlepším způsobem začala příprava na novou sezónu FIA Formule 2 pro Charouz racing system. Oba jezdci české stáje totiž na okruhu Yas Marina v Abú Dhabí ukázali, že pro nadcházející ročník seriálu se s nimi musí stoprocentně počítat. Louis Delétraz byl  nejrychlejší ze všech, nováček Pedro Piquet, který seděl v F2 poprvé v životě, skončil osmý.

Sotva skončila sezóna 2019 posledním podnikem v Abú Dhabí, už se na stejném místě naplno roztočily otáčky příprav na následující rok. I když to tak možná na první pohled nevypadá, času není mnoho. Všechno poladit k dokonalosti není jen tak. Charouz racing system zcela vyměnil jezdce, na první testy do kokpitu usedli navrátilec do týmu Louis Delétraz (syn účastníka šampionátu F1 Jeana Denise Deléetraze) a syn trojnásobného mistra světa Formule 1 Nelsona Piqueta Pedro. Nutno podotknout, že své práci u českého týmu opravdu rozumějí. Delétraz byl totiž absolutně nejrychlejší! „Vystřihnout“ takovou parádu hned na úvod, to je skvělý počin. Úspěch stáje druhý den ještě umocnil Piquet, když se také dostal celkově do elitní osmičky. Na to, že neměl příliš času si formuli „osahat“ zajel opravdu výborně.

Charouz Racing System má za sebou dvě sezóny ve Formuli 2. První ve spolupráci s Ferrari, druhou se společností Sauber Motorsport. Dva roky po sobě se umístili celkově šestí mezi týmy, což je v tvrdé konkurencí hodně slušné. Podle prvních tréninku by se mohlo zdát, že ambice logicky musejí být pro sezónu 2020 mnohem vyšší. „Zůstáváme nohama na zemi. Samozřejmě nás takový vstup do testů těší, ale rozhodně si nemyslíme, že máme hotovo. Máme před sebou několik měsíců tvrdé práce, stejně tak nebudou zahálet ani další týmy. Ne testy, ale až první ostrý závod ukáže, jak na tom doopravdy jsme. Samozřejmě také neustále myslíme na Juana Manuela a moc se na něj těšíme,“ krotil možné emoce majitel stáje Antonín Charouz. Nezbývá, než souhlasit. Každopádně jak Delétraz, tak i Piquet ukázali, že jsou výborní jezdci. A i to, že se Deletraz k týmu po roce vrátil, také o něčem hovoří.

Foto: Dutch photo agency


reklama

reklama
reklama