Neděle 14.07.2024

16:59

Neděle 14.07.2024

16:59

reklama

Rallye Dakar startuje za pár dní. Martin Michek je nováčkem stejně jako Alonso

Pár let úvah a zvažování je minulostí, realita jménem Rallye Dakar je pro Martina Michka tady! Už po sedmé se tým Orion – Moto Racing Group chystá na slavný závod, který se tentokrát premiérově jede v Saúdské Arábii a bude měřit 7900 a rozdělí se do dvanácti etap.

Jedenatřicetiletý pětinásobný mistr republiky v motokrosu v kategorii MX1 je nováčkem, bát se však rozhodně nemusí. Už proto, že má v zádech i silné partnery jako Sencor, SPORT 5 nebo Xiaomi. Od Xiaomi také dostal fungl nový mobil se čtyřmi foťáky, tak se můžeme těšit, že nám bude Martin posílat super akční fotky. Rallye Dakar startuje 5. ledna v Džiddě a končí 17. ledna v zábavním centru Kiddíja poblíž Rijádu.

Když se Michek zhruba před půl rokem definitivně rozhodl, že dvaačtyřicátý ročník Rallye Dakar pojede, musel samozřejmě absolvovat několik testovacích závodů. Projel si španělskou Baja Aragon, Rallye du Maroc, v Tunisku se mu podařilo vyhrát El Chott Rallye. Největší Martinovou devizou je rychlost, ale Dakar je jedinečný a chyby neodpouští. Už první etapy tedy ukážou, jestli se závodníkovi podaří samotnému udržet na uzdě a splní tak předsevzetí nerozbít se hned na začátku.

A že bude podroben drsným testům není třeba připomínat i proto, že hned druhá a třetí etapa se jedou jako supermaratonské. Jedna sada pneumatik, žádná pomoc mechaniků a téměř 900 kilometrů. „Chtěl bych se stát nováčkem mezi motorkáři. Ale je mi jasné, že nepřepísknout začátek bude základ,“ uvědomuje si Martin, který má v zádech nejen vlastní talent a skvělý tým, ale také silné partnery. Sencor, televizní stanice SPORT 5 nebo dvojka na českém trhu s mobilními telefony, značka Xiaomi, to je pro jezdce svým způsobem i závazek. 

Tak uvidíme, jestli Martin dojede do cíle, a pokud ano, na jaké pozici. A uvidíme, třeba nakonec zazáří více, než asi největší hvězda letošního ročníku Fernando Alonso. Dvojnásobný mistr světa F1 je členem týmu Toyota Gazoo Racing a samozřejmě jsou na něj upřeny zraky celého světa.


reklama

reklama
reklama