Pátek 19.07.2024

14:07

Pátek 19.07.2024

14:08

reklama

Změny v kalendáři F1: Posouvají se termíny, ale další Velké ceny se pojedou

Pandemie koronaviru zasáhla celý sportovní svět, formule 1 samozřejmě není výjimkou. Už dnes je jisté, že se Velkých cen letos nedočkají v některých zemích, nově i ve Francii, Španělsku, Monaku a asi i Singapuru. Sice se spekulovalo, že by se mohl najít náhradní termín, tato úvaha však definitivně padla. Mění se i termíny dalších závodů.

Jak se nám podařilo zjistit ze zdroje blízkého světu formule 1, aktuálně se hledá letní termín pro Velkou cenu Holandska. Tam je to zatím ještě s otazníkem, ve hře je i možnost, že měření sil na okruhu Zandvoortu se také zruší. Organizátoři však hrají „škatulata, škatulata hýbejte se“ také s dalšími podniky. Jisté je, že se nezačne dřív, než na začátku července v Rakousku (samozřejmě pokud COVID-19 dovolí), což bylo oznámeno před pár dny. Ale teď pozor – vše poběží až do Monzy dle plánu. Ale 18.-20. září se mělo jet v Singapuru, místo toho se však kolotoč F1 přesune do ruského Soči. Týden potom se pojede v ázerbajdžánském Baku. 

Sezóna klasicky skončí v Abu Dhabi ve Spojených Arabských Emirátech, ovšem ne v původně plánovaném termínu. V tom se totiž jezdci představí v Bahrajnu na okruhu Sakhir (27. – 19. listopadu). Poslední zastávka šampionátu F1 je naplánována do zmíněného Abu Dhabi o týden později. Tak doufejme, že nebudou zrušeny ještě další závody. Nikdo dnes neví, kdy se pandemie koronaviru podaří dostat pod kontrolu. Definitivního tak není bohužel vůbec nic.


reklama

reklama
reklama