Neděle 14.07.2024

15:52

Neděle 14.07.2024

15:52

reklama

Nahraďte roušku sáčkem z vysavače: Ve FAST ČR vědí, jak na to!

Povinnost nosit roušky kvůli pandemii koronaviru zřejmě jen tak neskončí. Nikdo z toho nejspíš neskáče radostí, ale zdraví je samozřejmě na prvním místě. Roušky šije doslova celá země, což si získalo ohlas v mnoha zemích po celém světě. Ale co dělat, když přes to všechno roušky s filtrem? Jak na to vědí ve společnosti FAST ČR.

Nedostatek roušek už je takový český evergreen. Slavně se vítají všelijaké dodávky z Číny, pak stejně na mnoha místech ochranné pomůcky chybějí a tak dále. No, nemá moc smysl to rozebírat. Spíš se podívejme na to, jak si vyrobit kvalitní roušku, kdy vám doma dojdou a zrovna si nemůžete dojít novou koupit. Pokud máte ten „správný“ vysavač, je vyhráno, protože z něj stačí vyndat filtr a trošku si s ním „pohrát“, třeba našít na vaši bavlněnou roušku. Je pravdou, že ne každý filtr je vybaven i antibakteriální úpravou, ale například sáčky Sencor Polymer Microfibre Bags jsou vyrobeny ze speciální tkaniny, která je biologicky neutrální a imunní proti virům. 

Anebo je tu ještě jedna možnost, vezmete si rovnou celý sáček do vysavače. Díky speciálnímu složení a ochraně jsou tyto moderní sáčky účinnější, než klasické roušky, které si vyrobíte například z prostěradla. Umí totiž zachytit i ty nejmenší částečky prachu. Ani příliš zručnosti není třeba, stačí prostě jen sešívačka a gumička. Asi nevyhrajete cenu za nejkrásnější ochranu, ale účel světí prostředky. Společnost FAST ČR je známa jako jeden z největších dodavatelů elektroniky (ovšem nejen tu najdete na stránkách zde). Ale jak je vidět, s jejími výrobky se dají dělat i taková malá kouzla.

Foto: Pixabay


reklama

reklama
reklama