Pátek 19.07.2024

15:32

Pátek 19.07.2024

15:32

reklama

Boutique hotel Zlatý klíč: Hosty si zde hýčkají jako v bavlnce, bydlel zde i Freud

Historie jednoho z nejstarších domů v Karlových Varech sahá až do 16. století. Už v domě baroka byl dům č. p. 3 v Lázeňské ulici známý jako Zlatý klíč. Dříve sloužil jako penzion pro lázeňské hosty a vystřídala se tu celá řada slavných osobností. Také dnes je hotel Golden Key vyhledávaný a oblíbený. Není se čemu divit, v nabídce jsou pouze špičkové služby na nejvyšší úrovni.

Mezi nejvýznamnější hosty penzionu Zlatý klíč bezesporu patřil známý psychoanalytik Sigmund Freud, ale ubytováni zde byli i další zajímaví lidé své doby. Dnes má však Boutique hotel Zlatý klíč nový kabát, ovšem jeho popularita nijak neklesla. Spíše naopak. Díky jeho poloze v centru Karlových Varů mezi dvěma kolonádami je nejen skvěle dostupný, ale také nabízí dva nádherné výhledy – jeden na hlavní Lázeňskou ulici s přilehlou Mlýnskou kolonádou, druhý na řeku Teplou. Ať návštěvník zvolí jakýkoli, tak si může být jist, že se mu navždy vryjí do paměti.

Mlýnská kolonáda, se svým oblíbeným Mlýnským pramenem, se nachází pouhou minutu chůze od hotelu. Vřídelní a tržní kolonády jsou pěšky zhruba tři minuty. Butikový hotel nabízí dvanáct pokojů zařízených v jedinečném stylu, když každý jeden má jméno inspirované podle světových měst. Bohaté restaurace si návštěvníci vychutnají v restauraci Le Buffet Lounge s nádherným výhledem na řeku. Vaše chuťové pohárky budou naprosto spokojené, najdete zde totiž v podstatě vše, na co si v rámci snídaně vzpomenete. To vše samozřejmě pod dohledem personálu, který splní přání hosta dříve, než je vyřčeno.

Zdejší vyhlášená kuchyně rozhodně stojí za ochutnání a nejde jen o snídaně. Obědy i večeře jsou také v nejvyšší možné kvalitě. Ovšem riskujete, že pak už nebudete chtít jíst nikde jinde. Tento hotel s rodinnou atmosférou zkrátka okouzlí každého, dokonce i ty nejnáročnější klienty. Není nad to si po náročném dni odpočinout a relaxovat v místě, které k tomu přímo vybízí.


reklama

reklama
reklama