Pondělí 15.07.2024

10:13

Pondělí 15.07.2024

10:13

reklama

Perla mezi lázeňstvím: Lázně Třeboň uspokojí i nejnáročnější klienty

Historie města Třeboň sahá do poloviny 12. století, kdy v místě vznikl dvorec a později i osada. S jižními Čechami si většina z nás obecně spojí rybníkářství, zásadní roli zde však hraje i lázeňství. Právě v Třeboni byl první lázeňský dům s názvem Bertiny lázně vybudován už v roce 1883. Ovšem léčivých účinků zdejších mokřadů si všimli lidé dávno předtím, jejich potomci pak chytře využili jejich zkušeností. Dnes v této oáze klidu najdete jeden z nejlepších lázeňských komplexů, které Česká republika nabízí.

Město Třeboň je v současnosti přírodní a památkovou rezervací, jejíž část je i na seznamu UNESCO. Každý milovník přírody, klidu a pohody si zde tedy přijde na své. Ideálním místem pro výpravy do širokého okolí jsou Slatinné lázně Třeboň. Výše zmíněné Bertiny lázně se přitom nacházejí v blízkosti historického centra Třeboně. Kolem dokola teče Zlatá stoka, díky čemuž si návštěvníci plnými doušky vychutnají atmosféru starobylého města ve spojení s přírodou. 

Bertiny lázně se specializují na léčení poruch pohybového aparátu, revmatických chorob, poúrazových a pooperačních stavů a celkovou rekondici těla a mysli. Zkušený personál mimo jiné využívá vlastnosti slatiny z třeboňských blat, která má svůj organický původ v rostlinách typu ostřice, orobince a rákosu, z anorganických složek obsahuje železo a síru. Přímo v komplexu je k dispozici plavecký bazén, sauna i moderně vybavený Sport park, kde je možné si zahrát tenis, squash, bowling nebo zajít do fitka. 

Další možností, kde trávit pohodové chvíle, je lázeňský komplex Aurora. Ten se nachází na západním okraji Třeboně na břehu rybníka Svět. Zde je možné díky kongresovým prostorám možné pořádat například i firemní setkání nebo konference. I tady je samozřejmostí široká nabídka služeb, jako například bazén s mírně slanou vodou, kadeřnictví, kosmetika, aqua centrum a další sportovní vyžití. Užít si můžete i nejrůznější masáže. Není náhodou, že si komplex často pro svou dovolenou vybírají i známí lidé z řad hvězd showbyznysu, sportu i byznysu. Zdejší atmosféra totiž okouzlí a uhrane každého, kdo si chce odpočinout a načerpat energii. Asi se nikdo nemůže divit, že je v podstatě pořád vyprodáno. Více informací najdete na https://www.laznetrebon.cz/.


reklama

reklama
reklama