Sobota 15.06.2024

11:54

Sobota 15.06.2024

11:54

reklama

Režisérka Zita Marinovová: Kritici mě, mírně řečeno, nechválí. Já ale točím pro diváky

Filmová komedie Román pro pokročilé opět bodovala. Při premiérovém televizním vysílání na stanici Nova ji sledovalo více než jeden milion diváků. Film, který během promítání v kinech porazil v návštěvnosti snímky s Bradem Pittem nebo Sylvesterem Stallonem, se zkrátka líbí. Dalším důkazem je také fakt, že v žebříčku nejsledovanějších tuzemských i zahraničních filmů v ČR na Netflixu si tento film již několik týdnů udržuje pozici v polovině první desítky.

„Potvrzuje se, že většina diváků nestojí o duchamorné existenciální úvahy, lidé se chtějí u filmu pobavit,“ míní představitel hlavní role Marek Vašut. Stejného názoru je i scénáristka a režisérka filmu Zita Marinovová. „Kritici mě, mírně řečeno, nechválí. Ale já točím pro diváky. A vidět, jak vycházejí z kina, usmívají se a povídají si o filmu, a nebo mít nejsledovanější film víkendového programu, to je pro mě opravdu pocit k nezaplacení…“ komentuje úspěch Románu pro pokročilé režisérka, jejíž předchozí film Seznamka, v hlavní roli s Jiřím Langmajerem, je rovněž i čtyři roky po premiéře při každé televizní repríze v první pětce sledovanosti. 

A jak to má autorka populárních vztahových komedií se svým vlastním soukromím? „Já jsem povahou takový solitér, takže netoužím s nikým sdílet společnou domácnost. Vdaná jsem byla, potomstvo mám úžasné, čili ve vztazích si teď užívám jen to hezké. A vyprat si holt Pan Božský musí sám a ve vlastní pračce…“ směje se Zita. Divákům pak můžeme prozradit, že do roka a do dne se na filmových plátnech objeví její nová komedie s názvem Blízká setkání.


reklama

reklama
reklama