Pondělí 15.07.2024

09:51

Pondělí 15.07.2024

09:51

reklama

DJ Roxtar pandemii zvládá. Vděčí za to nové lásce i pracovně vytíženému delfínovi

Dominik Turza, aka DJ Roxtar (37), a jeho nerozlučný parťák Adolfeen se během koronakrize rozhodně nenudí. Oblíbený party DJ tráví lockdown kreativně, a snaží se přizpůsobit stávající realitě. S tím mu bezpochyby pomáhá i jeho nová přítelkyně, díky které překlenul těžké období po rozpadu třináctiletého manželství. Posteskl si ale, že mu chybí živé publikum na koncertech. Podobně je na tom i král plyšových delfínů Adolfeen.

Roxtarovo manželství zkolabovalo rok po tom, co se vrátil z léčebny pro drogově závislé. Ani po třinácti letech v chomoutu ovšem nezůstal dlouho single. Se svojí nynější – a podstatně mladší – přítelkyní se dali dohromady už v průběhu táhlého rozvodu.

Jeho vyvolená má očividně všechny předpoklady být tou pravou. „Učí na základní škole děti s poruchou chování. Já mám taky poruchu chování, tak si myslím, že mě zvládá velmi dobře,“ svěřil se Dominik. Pár už plánuje společnou budoucnost. Prozatím společně s plyšovým delfínem Adolfeenem a kočkou Milkou, kteří jim dělají společnost už teď během lockdownu.  „Je to moc fajn, nečekal jsem, že se tak rychle oklepu z třináctiletého manželství a najdu si někoho, s kým si budu rozumět. Myslím si, že je to to pravé,“ věří DJ.

Roxtar se přiznal, že za měsíce pandemie možná až moc holduje junk food, v důsledku čehož přibral. Všechny naděje proto vkládá do znovuotevření fitness center. Prozatím prý vyplňuje volný čas hlavně Netflixem a HBO GO. Profesně ale nezakrněl, stále se snaží vymýšlet jeden nový formát za druhým.

Kromě pravidelných DJ setů na Evropě 2 mají hned několik rozjetých projektů s ještě vytíženějším Adolfeenem. Kromě delfínovy připravované talk-show, kde bude zpovídat české celebrity, se už poměrně dlouho věnují charitativnímu projektu Delfaření. Chtějí tak pomoci hroutícímu se gastro průmyslu.

„Zrovna se chystá další díl, tentokrát z jedné brněnské restaurace. Mě samotného vařit baví, Adolfeena to baví ještě víc. Dělám to bez nároku na honorář, zavřené restaurace z toho mají větší reklamu a jejich tržby se kvůli videím navíc zvedly, z čehož jsem měl hroznou radost jak já, tak i majitelé restaurací,“ popisuje smysl projektu DJ Roxtar. Kromě toho s Adolfeenem plánují natáčení se záchrannou službou Středočeského kraje. Adolfeen je zároveň sponzorem kočičího útulku v severočeských Teplicích.

Oba doufají, že se brzo vrátí za fanoušky do klubů a na festivalové party stage. „Všechno to on-line hraní a dělání setů do rádií je skvělé, ale vidět naživo, jak se fanoušci baví, je k nezaplacení a nedá se nahradit ničím jiným,“ stýská si Dominik.

Teď upíná svůj zrak hlavně k letní festivalové sezoně a srpnovému Karlovarskému filmovému festivalu. Roxtar by sem poprvé zavítal v jiné roli než jako DJ. Na letošním KVIFFu by si totiž měl odbýt premiéru film o kapele Pražský výběr, ve které už řadu let hostuje. „Seděl bych v sále, lidi by mi tleskali, já bych se klaněl a povídal si přitom s Vildou Čokem a Michalem Kocábem,“ představuje si nadějnější budoucnost.


reklama

reklama
reklama