Pondělí 15.07.2024

10:16

Pondělí 15.07.2024

10:16

reklama

Skvělý Beckmann! Charouz Racing System v Baku na stupních vítězů

Na umístění na pódiu z úvodního podniku FIA F2 v Bahrajnu navázal David Beckmann skvělým druhým místem ve druhém sobotním sprintu v ázerbajdžánské metropoli Baku. Německý pilot si přitom chvíli brousil zuby dokonce i na vítězství.

Už úvodní sprint na městském okruhu dával tušit, že Beckmann přijel s dobrou formou. Němec skončil devátý, což znamenalo, že do druhého sprintu vyrazí z první řady (otáčí se pořadí elitní desítky, startoval tedy jako druhý). A tuto pozici využil dokonale. Hned po startu se dokonce ujal vedení, když se do čela dostal díky parádnímu manévru. Závod narušilo několik karambolů, na trať musel safety car, případně vedení podniku využilo virtuální safety car. Beckmann restart vždy zvládl a několik kol to vypadalo, že svým pronásledovatelům zvládne ujet.

Proti však byl estonský rychlík Jüri Vips. Využil dlouhé cílové rovinky a pomocí systému DRS se kolem Němce prohnal jakoby se nechumelilo. Drobnou krizi Beckmann naštěstí rychle zažehnal, útoky dotírajícího Daruvaly úspěšně odrazil a poměrně v klidu si dojel pro senzační druhé místo. Do nedělního hlavního závodu sice vyrazí až ze třinácté pozice (rozhodla tak páteční kvalifikace). Ovšem s formou, kterou si do Baku přivezl, může určitě myslet minimálně na bodovanou desítku.

Druhý pilot Charouz Racing System Guilherme Samaia se na těžké trati nevyvaroval drobných chybiček a i kvůli vyjetí do únikové zóny skončil až jako čtrnáctý.

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency


reklama

reklama
reklama