Čtvrtek 28.09.2023

16:32

Čtvrtek 28.09.2023

16:32

reklama

Na orientaci nezáleží, říká rapperka SharkaSs ve svém videu

„Tím, koho milujeme, nikomu neubližujeme“, znělo motto průvodu, který prošel centrem české metropole v rámci festivalu Prague Pride. Nebyl to sice žádný protestní průvod, na který jsme byli zvyklí, pandemie covid-19 to loni ani letos neumožnila. Přesto si organizátoři našli cestu, jak práva menšin podpořit. Stejně tak si i svoji cestu našla rapperka, textařka či moderátorka SharkaSs, kterou můžete znát ze soutěže Česko Slovensko má talent.

Šárka svůj vztah ke komunitě s duhovou vlajkou popisuje takto: „Dlouhodobě se hlásím k LGBTQIA+ komunitě a dávám najevo, že s ní sympatizuji. Píseň jsem udělala kvůli tomu, že věřím, že každý by měl milovat otevřeně a je jedno koho. To je důvodem, proč píseň vznikla. Pouze říkám, co cítím. Ostatní lidé mohou mít jiný názor a já to plně respektuji,“ má jasno rodačka z Prahy.

Také proto se rozhodla spolu se známými TikToktery natočit video, ve kterém jasně říkají, že na orientaci nezáleží. „Ve videu se ukázal i Vojta Medlen nebo třeba Papaas. Každý zúčastněný má dobrou fanouškovskou základnu a zajímavý obsah,“ usmívá se SharkaSs. Samozřejmě neplatí, že kdo ve videu účinkuje, musí patřit k nějaké z menšin.

Ovšem faktem je, že i v dnešní době menšiny stále nemají rovnocenná práva, například nemohou uzavírat manželství s lidmi stejného pohlaví a tak dále. Dá se tedy předpokládat, že nejrůznější občanské aktivity na jejich podporu budou i nadále pokračovat.

Foto: Miroslav Novák


reklama

reklama
reklama