Pátek 19.07.2024

13:39

Pátek 19.07.2024

13:39

reklama

Politici tak, jak je neznáte: Malířka Lucie Gelemová jim dala „jinou tvář“

Více než dvacet portrétů současných politiků, kteří kandidují v letošních sněmovních volbách. To je první výstava svého druhu u nás s názvem „Koho budete volit/Koho jste volili malířky Lucie Gelemové. K vidění bude až do 20. října v Obecním domě. Vstup na výstavu je volný.

Vzhledem ke skutečnosti, že většina lidí volí dle vnímání lídra a vrcholných představitelů strany, mají možnost si ještě před volbami prohlédnout tyto obličeje. Fotografií a videí vrcholných politiků jsou média i sociální sítě plná. O to zajímavější je podívat se na portréty od Lucie Gelemové, které obsahují další prvky a aspekty pro naše vnímání a vnitřní pocitové hodnocení.

Vernisáž portrétů Lucie Gelemové proběhla 23.září a účastnili se jí velmi vzácní hosté i celá řada těch, kteří jsou na zmíněných portrétech. Můžeme jmenovat ministra obchodu a průmyslu a dopravy Karla Havlíčka, předsedu SPD Tomia Okamuru, Jaroslava Faltýnka z hnutí ANO či jeho stranické kolegyně poslankyně Helenu Válkovou, Jaroslavu Jermanovou a Evu Kislingerovou. Nechyběla ani Alexandra Mynářová. Výstavu zahájil Luboš Xaver Veselý, Václav Budinský a František Mareš. Hudebním vstupem rozezněl vernisáž Felix Slováček.

Autorem projektu je můj kamarád Václav Budinský. Portréty budou vystaveny v Českém pánském klubu, místnosti kde se scházeli politici a v roce 1918 tam Alois Rašín sepsal první ústavní zákon o vzniku samostatné republiky Československo,“ usmívala se Lucie Gelemová a dodala: „Jsou zde plakety 5 mužů 28.října a proto i my jsme rozhodli nainstalovat zde výstavu dnešních politiků. Je to pro ně i výzva, aby si připomněli, že jsou součástí a pokračováním cesty zde započaté.“

Foto: František Jirásek


reklama

reklama
reklama